Magija to nauka, sztuka i kultura doświadczania prawdy.
Alan Chapman
Powyższą definicję magii Alan Chapman ułożył po tym, jak osiągnął stopień Mistrza Świątyni. My również popieramy to stanowisko i zachęcamy do zapoznania się z modelem przedstawionym w załączonym e-booku. Być może i Was to przekona, a w wyniku przyjęcia “wyższej perspektywy” – jak głoszą niektórzy, wedle prawa analogii – także Wam uda się ją uzyskać. A być może nie. Nie mniej jednak, warto poznać nieco inne podejście do Magii Chaosu.
Alan Chapman – Wielbłąd Znów na Drodze
PS. Przypominamy, że nie posiadamy żadnych praw autorskich do tekstu zawartego w zamieszczonym e-booku.
Czy jest to książka od której można zacząć przygodę z magią?
LikeLike
Pokrywa ona najważniejsze kwestie do zaczęcia praktyki, niemniej jest bardzo krótka i nie nadaje się na wprowadzenie teoretyczne. Na start najlepszą dostępną w języku polskim (na ile mi obecnie wiadomo) jest wciąż “Magija Współczesna” Kraiga.
LikeLike
Czy są jakieś książki które traktują o magii nordyckiej i słowiańskiej które nie traktuja o JHWH ?
LikeLike
W języku polskim najlepsza mi znana publikacja na temat run to “Ścieżki i bezdroża runiczne” Tomasza Misterki. Niemniej, musisz mieć świadomość, że kultura nordycka nie przetrwała w czystej postaci, nieskażona naleciałościami Chrześcijaństwa. W poszukiwaniu pierwotnych elementów należy oddać się studiom badaczy tej kultury.
Z magią słowiańską jest podobnie, więc nie ma za bardzo żadnych publikacji stricte magicznych. Szukaj autorów próbujących dokonać rekonstrukcji tej kultury.
LikeLike