The Wake World [PL]

“Obudzony Świat” to krótka bajka, kryjąca w sobie ogromny zasób wskazówek co do magicznej inicjacji w systemie A∴A∴, opisanych symbolicznie, na co składa się m. in. jeden z najdoskonalszych opisów wrażeń ze Stopnia Mistrza Świątyni. Aleister Crowley nawiązuje w tej historii do słynnego baśniowego schematu śpiącej królewny, która wychodzi za księcia, po czym stają się oni królewską parą. W kabalistycznej filozofii odpowiada to zaślubinom Nefesz i Ruach, prowadzącym do Neszamy. W praktyce wygląda to tak:

Przeciętny człowiek, Księżniczka, składa przysięgę Probanta i wyrusza w podróż ze swoim Księciem, Aniołem Stróżem. Z pomocą swego Geniusza udaje mu się pokonywać kolejne sefiry i ścieżki Drzewa Życia, wykonując przy tym zadania poszczególnych stopni. Kolejne przysięgi, niczym pocałunki Księcia, stopniowo rozbudzają świadomość adepta, aż wzbudzona w ten sposób miłość doprowadzi w końcu do zaślubin, czyli Osiągnięcia Wiedzy i Konwersacji Świętego Anioła Stróża.

Mag zostaje poddany kolejnym testom, po czym ostatecznie odrzuca wszystko i wskakuje do Otchłani. Po jej Przekroczeniu wychodzi odrodzony jako całkowicie inna osoba. Księżniczka zostaje Królową i zyskuje nową świadomość – Neszamę, zaś Książę przejmuje tron Króla, czyli Anioł Stróż przeistacza się w czystą Wolę – Chaję. W tej świeżej tożsamości, po raz pierwszy staje się możliwe ujrzenie Starego Króla, nienarodzonej Jechidy. Oto narodziny nowego Mistrza Świątyni.

Ogromnie polecamy poddać ten tekst szczegółowej analizie.

(Plik został usunięty, szczegóły tutaj).

Napisz Wiadomość | Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s